Çotanak 5 Lt Fındık Yağı
Çotanak 5 Lt Fındık Yağı
Çotanak 5 Lt Fındık Yağı
Çotanak 5 Lt Fındık Yağı

Çotanak 5 Lt Fındık Yağı

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺750,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺670,00(KDV Dahil)
Adet :

Ürün Hakkında

Büyüklük: 5 L / Teneke

Sağlık Faydaları:

  • Oleik asit
  • E vitamini
  • Beta-Sitasterol
  • Antioksidan ve anti-enflamatuar
  • Cilt dostu

Yanma Noktası: 220 °C

Kullanım Şekilleri:

Çotanak Fındık Yağı, zengin tat profili sayesinde gurme mutfakların vazgeçilmezidir. Özellikle yüksek sıcaklık gerektiren kızartma, soteleme işlemleri, sos ve marineler için uygundur. Pasta, kek, kurabiye yapımında da tatlılara fındıksı bir aroma kazandırır. Güçlü aroması sayesinde az miktarda kullanımı yemeklere çok yeterli geleceği için uzun süre kullanılabilir.

Raf Ömrü: Serin, kokusuz ve kuru yerde 2 seneye yakın saklanabilir.

Orta Çağdan Günümüze: Şifa Kaynağı Fındık

Fındık, tarih boyunca sayısız faydası ve kullanımı sayesinde insanlar tarafından çok sevilmiş; çok sayıda kültürde ve dönemde değer görmüştür. Birçok efsane, dini metin hatta tıbbi kaynakta fındığın yararlarından bahsedilir. Özellikle Orta Çağ’da fındık; sindirim sistemini rahatlamak, soğuk algınlıklarını geçirmek, cilt problemlerini iyileştirmek için sıklıkla kullanılmıştır.

Fındık özellikle oleik asit açısından çok zengindir. Oleik asit beyin hücrelerinin hızlı sinyal göndermesi için gerekli olan miyelin kılıfların yapı taşlarından biridir. Aynı zamanda iyi huylu kolesterolü (HDL) yükseltmeye, kötü huylu kolesterolü (LDL) ise düşürmeye yardımcıdır.

Dünyanın en büyük fındık yağı üreticisi olan Çotanak’ın herhangi bir kimyasal katkı maddesi bulundurmayan Fındık Yağı yüksek E vitamini ve Beta-Sitasterol oranı ile öne çıkar. Çoklu doymamış yağ asidi yüksek olan Çotanak Fındık Yağı yağ dengesi sayesinde dolaşım sağlığını korumaya, kalp rahatsızlıklarını önlemeye yardımcıdır.

Ağırlık
5 lt
En Çok Ziyaret Edilen Ürünler
Fırsat Ürünleri
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR